0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Përgatitje për vaksinim për Kovid-19, edhe më tutje mbi 1.000 të sapoinfektuar në ditë

- Vaksina për Kovid-19 në shtet pritet të arrijë në fillim të vitit të ardhshëm, nuk do të jetë e detyrueshme, ndërsa do të jetë falas për të gjithë qytetarët. Trupi koordinues për vaksina për Kovid-19 dje definoi disa hollësi rreth procesit të vaksinimit, si hap i ardhshëm në përballjen me pandeminë e virusit Kovid-19. Edhe në statistikën e mbrëmshme të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e kaluara ishin regjistruar mbi 1.000 të saposëmurë. Janë regjistruar 585 pacientë të shëruar dhe 30 të vdekur.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close