0_Спорт.ПорталФудбал

Перез присуствуваше на тренинг сесијата на Реал Мадрид и разговараше со Зидан и играчите

Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат да се подготвуваат за продолжување на сезоната во Ла Лига.

Мадрид, 21 мај 2020 (МИА) – Фудбалерите на Реал Мадрид продолжуваат да се подготвуваат за продолжување на сезоната во Ла Лига.

Претседателот на клубот, Флорентино Перез денес присуствуваше на еден од тренинзите, разговарајќи со тренерот Зинедин Зидан и играчите.

Реал Мадрид го започна групниот тренинг на 18 мај.

Продолжувањето на сезоната во шпанскиот шампионат прекинат поради пандемијата на коронавирус, е закажано за јуни. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close