0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаСпорт

Перез: Евролигата ја спаси кошарката

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ја спореди кошаркарската Евролига со проектот за европската фудбалска Супер лига, истакнувајќи дека идејата, која во фудбалот не заживеа, во кошарката е секојдневие.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close