0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Perdju: Maqedonia e Veriut është shtet sovran dhe më nuk duhet të shqetësohet

Maqedonia e Veriut është shtet sovran dhe më nuk duhet të shqetësohet ose komandohet, këtë në intervistë për Radion kombëtare bullgare (BNR) e deklaroi ish-ambasadori i SHBA-së në Bullgari, Xhejms Perdju, i cili është edhe një nga ndërmjetësuesit në bisedimet për Marrëveshjen e Ohrit.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close