0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Për Lebron Xhejmsin tripëll-dabëll i 12-të për këtë sezon

Los Anxhelos Lejkërs e mundi Denver Nagets pas kohës shtesë, ndërsa më meritorët për këtë fitore janë Lebron Xhejms dhe Entoni Dejvis.

Denver, 13 shkurt 2020 (MIA) – Los Anxhelos Lejkërs e mundi Denver Nagets pas kohës shtesë, ndërsa më meritorët për këtë fitore janë Lebron Xhejms dhe Entoni Dejvis.

Xhejms e përfundoi ndeshjen me 32 pikë, 12 kërcime dhe 14 asistime, që është tripëll-dabëll, i 12-ti i tij për këtë sezon. Dejvis shënoi 33 pikë dhe ka pasur 10 kërcime.

Rezultatet e ndeshjeve të NBA Ligës të luajtura në mbrëmjen e së mërkurën drejt së enjtes:

Klivlend – Atlanta 127:105
Orlando – Detroit 116:112 (pas kohës shtesë)
Bruklin – Toronto 101:91
Indiana – Miluoki 118:111
Nju-Jork – Uashington 96:114
Memfis – Portland 111:104
Minesota – Sharlot 108:115
Dallas – Sakramento 130:111
Feniks – Golden Stejt 112:106
Juta – Majami 116:101
Denver – LA Lejkërs 116:120 (pas kohës shtesë). bs/

Таг
Back to top button
Close
Close