0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Për kanakarët mbesin terminet e vendosura edhe gjatë kësaj fundjave të vazhduar

Për kanakarët mbesin terminet e vendosura edhe gjatë kësaj fundjave të vazhduar, kumtuan dje nga Qeveria, pas seancës së 56-të të mbajtur.

Shkup, 23 maj 2020 (MIA) – Për kanakarët mbesin terminet e vendosura edhe gjatë kësaj fundjave të vazhduar, kumtuan dje nga Qeveria, pas seancës së 56-të të mbajtur.

Qytetarët, në periudhën kur vlen ndalesa për lëvizje, kanakarët e tyre do të mund t’i nxjerrin në mëngjes nga ora 08:00 deri në orën 08:30, më pas pasdite nga ora 15:00 deri në orën 15:30, si dhe në mbrëmje nga ora 20:00 deri në orën 20:30, deri në 100 metra largësi nga vendbanimi dhe me zbatimin e masave për mbrojtje personale, informojnë nga Qeveria. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close