0_Sport,PortalBasketboll

Për herë të parë në histori Toronto shpallet NBA ekipi i vitit

 Kampioni aktual Toronto reptors, për herë të parë në histori e mori çmimin "Ekip i vitit".

Toronto, 15 janar 2020 (MIA) – Kampioni aktual Toronto reptors, për herë të parë në histori e mori çmimin “Ekip i vitit”.

Sezonin e kaluar, Raptors arritën deri në trofeun e parë të kampionatit prej kur garojnë në NBA.

Siç është cituar  në ueb-faqen zyrtare të Reptors, klubi ka marrë shpërblim për arritje  në biznesin ekipor, numrin e biletave të shitura, partneritete, marketing, mediume elektronike, analitikë afariste dhe inovacione. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close