0_Maqedoni.PortalParashkimi i motitShoqëri

Për fundjavë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima

Nesër pasdite do të ketë  paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm të shkurtër dhe bubullima.

Shkup, 13 gusht 2020 (MIA) – Nesër pasdite do të ketë  paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm të shkurtër dhe bubullima.

Moti gjatë uikendit do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima në shumë vende, ndërsa  lokalisht proceset  do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me shi më të rrëmbyeshëm (mbi 10 l për  3 orë), erë e përforcuar dhe paraqitje e bubullimave, informojnë nga DPHM.

Shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima në orët e pasdites  do të ketë edhe prej të hënën. sa/

Back to top button
Close
Close