0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Për 56,4 për qind rritet numri i rasteve të reja me Kovid-19, më shumë janë nga Shkupi 

Sipas raportit javor të Institutit për Shëndet Publik në periudhën prej 22 deri më 28 shkurt janë testuar gjithsej 20.161 material në laboratorët në të cilat zbatohet testimi molekular dhe testimi antigjen për prani të SARS-CoV-2, që është për 27,2 për qind më shumë në krahasim me javën e kaluar. Janë regjistruar 3.628 raste të reja pozitive nga 32 qytete në shtet me rritje prej 56,4 për qind në krahasim me javën e kaluar, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close