Svet.SlajderСвет

Пентагон: Засега нема вакцина за затворениците во Гвантанамо

Пентагон официјално го запре планот да им понуди вакцини на затворениците кои издржуваат казни во американскиот воен затвор во заливот Гвантанамо на Куба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close