Дописници СветСветСвет.Портал

Пентагон вети уништување и на наследниците на лидерот на ИД

Сите наследници на Абу Бакр ал-Багдади, предводник на терористичката организација „Исламска држава“, ќе бидат уништени, изјави денеска Марк Еспер, првиот човек на Пентагон.

Back to top button
Close
Close