Свет

Пентагон усовршува вселенски колектор на електрична енергија

Научен тим од Пентагон успешно тестираше соларен панел со големина на ЛП дизајниран во вселената како прототип за иден систем за собирање и испраќање електрична енергија од вселената до каде било на Земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close