СветСвет.Портал

Пентагон: Триесет и четири војници имаат трауматични повреди на мозокот

Пентагон денеска соопшти дека кај 34 американски војници биле дијагностицирани трауматични повреди на мозокот по иранскиот напад врз базата во Ирак на почетокот на овој месец.

Вашингтон, 24 јануари 2020 (МИА) – Пентагон денеска соопшти дека кај 34 американски војници биле дијагностицирани трауматични повреди на мозокот по иранскиот напад врз базата во Ирак на почетокот на овој месец.

Според портпаролот на Пентагон, Џонатан Хофман, осуммина војници, кои претходно биле транспортирани во Германија, веќе се префрлени во САД. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close