0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Пентагон: Третина американски војници не сакаат да се вакцинираат против Ковид-19

Претставници на Министерството за одбрана на САД изјавија дека околу една третина од припадниците на вооружените сили одбиле да примат вакцина против коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close