0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Пентагон тајно разговара за акција доколку Трамп воведе воена состојба

Командата на американските сили и трупите стационирани во близина на Вашингтон, тајно од актуелниот претседател Доналд Трамп, разговараат за сценарио во случај републиканецот да одлучи да воведе воена состојба пред демократот Џо Бајден да ја преземе функцијата во 20 Јануари, објави Њузвик, повикувајќи се на извори од Пентагон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close