СветСвет.Портал

Пентагон: Приходите од сириската нафта одат за СДФ, а не за САД

Приходите од нафтените полиња во североисточна Сирија ќе одат кај силите поддржани од Вашингтон, а не во Соединетите Американски Држави, соопшти Пентагон.

Back to top button
Close
Close