Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пентагон повторно нагласи дека Русија е закана за сите во НАТО

Русија претставува закана за сите сојузници на НАТО, но во исто време Вашингтон очекува да работи со Москва, каде што постои заеднички интерес, изјавил на брифинг висок американски воен претставник, јавија американски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close