Svet.SlajderСвет

Пентагон: Повлекувањето на американските сили од Авганистан може да се одложи поради интензивирана офанзива на талибанците

- Плановите може да се променат доколку се промени ситуацијата, изјави Кирби во одговор на новинарско прашање за воените победи на талибанците кои опколија неколку поголеми градови во Авганистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close