Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пентагон отстранува од функции стотици лојални на Трамп

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин отпушти стотици членови на 42 советодавни одбори во Пентагон, вклучително и контроверзни доцни назначувања од администрацијата на поранешниот претседател Доналд Трамп. Тоа се случува откако Пентагон најави проверки на членството во одборите, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close