Свет

Пентагон не коментира дали во Либија дошол до рускиот „Панцир С1“

Пентагон е запознат со веста на британскиот весник „Тајмс“, кој тврди дека рускиот противвоздушен ракетен систем „Панцир С1“, запленет во Либија, паднал во рацете на американски војници, но американската страна ниту потврди ниту ја демантираше таа информација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close