СветСвет.Портал

Пентагон на Трамп ќе му претстави воени опции за Иран

Пентагон ќе му претстави широк спектар на воени опции на американскиот претседател Доналд Трамп кој размислува како да одговори на, како што велат функционери во неговата администрација, иранскиот напад без преседан врз саудиската рафинерија.

Back to top button
Close
Close