Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пентагон: Бројот на американски војници во Авганистан и во Ирак е намален на 2.500

Шефот на Пентагон, Кристофер Милер, денеска соопшти дека бројот на американски војници во Авганистан е намален на 2.500, како и во Ирак, во согласност со желбата на претседателот во заминување Доналд Трамп да стави крај на „бесконечните војни“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close