Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пенсилванија ја прекина верификацијата на резултатите од претседателските избори

Американскиот претседател Доналд Трамп забележа мала победа во правната битка против изборните резултати откако во Пенсилванија е наредено да прекинат сите понатамошни активности во врска со потврдување на резултатите од изборите во таа држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close