Видео изјаваМКДПолитика

Пендаровски – Зурабишвили: Како членка на НАТО го поддржуваме правото на Грузија да гради блиски односи со Алијансата

Како земја членка на НАТО ние го поддржуваме правото на Грузија да гради најблиски можни односи со Алијансата, изјави претседателот Пендаровски на заедничката прес-конференција со претседателката на Грузија Саломе Зурабишвили која е во официјална посета на Северна Македонија прва по воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји во 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close