0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пендаровски: Во услови на пандемија образованието и науката стануваат уште поважни

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на отворањето на онлајн конференцијата посветена на високото образование во регионот на Западен Балкан, на тема „Заеднички вредности, способности и одржлив развој“. Конференцијата е поддржана од Германската служба за академска размена – DAAD.

Back to top button
Close
Close