0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски во посета на припадниците на Армијата на јужната граница

Претседателот на Република Северна Македонија и врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски денеска ќе изврши обиколка на припадниците на Армијата стационирани на јужната граница на државата.

Скопје, 3 март 2020 (МИА) – Претседателот на Република Северна Македонија и врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски денеска ќе изврши обиколка на припадниците на Армијата стационирани на јужната граница на државата.

Потоа, како што соопшти неговиот кабинет, претседателот Пендаровски ќе го посети Транзитниот центар кај Гевгелија каде се врши регистрација на мигрантите. сст/са/

Back to top button
Close
Close