0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Пендаровски: Власта и опозицијата да си подадат рака – пописот да биде во мај или јуни, бојкот да нема

Претседателот Стево Пендаровски смета дека може да се направи компромис за пописот и двете спротивставени политички опции да си подадат рака - власта да се согласи пописот да се спроведе во мај или во јуни, а опозицијата да не го бојкотира.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close