0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пендаровски: Срамно и без преседан е политички да се полемизира од позиција на висок воен чин

Не постои ниту една Армија во светот чиј висок воен чин, полковник, се расправа за политика во медиуми со актуелниот министер за одбрана. Тоа го нарушува кредибилитетот на Армијата, но и довербата на граѓаните во институциите на системот.

Back to top button
Close
Close