0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски: Случаите со Рашковски и уапсениот шеф на полиција се добро оценети во Брисел

Додека чекаме нова влада во Софија и повторно седнување на маса за преговори, не смееме да дозволиме нешто ново да се појави. Тука, мислам на 111-тото место на Транспарентност, кое е влошување од минатата година, изјави претседателот Стево Пендаровски во гостувањето на телевизија Канал 5, нагласувајќи дека во таа насока, во Брисел многу добро биле оценети случаите со Рашковски и уапсениот шеф на полиција при заплената на дрога.

Back to top button
Close
Close