0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пендаровски – Шентоп: Натамошно продлабочување на македонско-турските односи во сите сфери

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција Мустафа Шентоп, кој престојува во посета на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close