0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски се надева на позитивна одлука на Самитот во Загреб, но не исклучува да биде донесена и порано

На средбата со францускиот претседател Емануел Макрон завчера во Париз, не добив сигнал дека сигурно ќе почнат преговорите со ЕУ, не добив гаранција дека ќе добиеме позитивна одлука на пролет. Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде усвоена.

Back to top button
Close
Close