0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Пендаровски: Процесот на преговори не смее да се оптоварува со историски контроверзии, кои немаат ништо заедничко со евроатлантските интеграции

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на состанокот на лидерите на земјите учеснички во Процесот Брдо-Бриони, во Брдо кај Крањ.на кој истакна дека и оваа средба ја потврди стратешката задача, а тоа е целосна интеграција на сите држави од Западниот Балкан во Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close