Политика

Пендаровски присуствуваше на одбележувањето на државниот празник Денот на Републиката во Крушево

Претседателот Стево Пендаровски, денеска чествуваше на манифестацијата во Крушево, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Република Крушево. Пендаровски ја посети црквата „Св. Никола“ на панихидата за загинатите Илинденци и положи цвеќе на вечното почивалиште на првиот претседател на Крушевската Република, Никола Карев во споменикот „Македониум“ на Гумење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close