0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikëVideo deklaratë

Pendarovski: Nuk po avokoj për rishikimin e procesit gjyqësor, por për pajtim qytetar

Qëndrimi im është se nëse ka dëshmi të reja, të cilat më parë nuk kanë qenë të njohura që mund ta rihapin procesin nuk do të thotë se po avokoj për rihapje të procesit. Unë vetëm po e citoj dispozitën e Ligjit dhe mundësinë ligjore, sipas të cilës ata njerëz përmes avokatëve të tyre, me instrument të jashtëzakonshëm ligjor, mund të kërkojnë nga Gjykata Supreme t’i vlerësojë dëshmitë e reja, nënkuptohet, nëse ka të tilla. Dhe vendimin nëse procesi do të përsëritej me siguri nuk do ta sjellë ndonjë faktor politik por gjykata, deklaroi presidenti Stevo Pendarovski për rastin “27 Prilli” pas takimit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski që sot pasdite me kërkesë të liderit opozitar u mbajt në vilën Vodno.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close