0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски-Норман: Билатералните односи со Канада дополнително се зајакнаа со сојузништвото во НАТО

Како што соопшти Кабинетот на претседателот, на свечената церемонија на предавање на акредитиви, Пендаровски истакна дека Северна Македонија и Канада традиционално ги поврзува пријателство и меѓусебно разбирање. Одбележувајќи 25 годишнина од воспоставувањето на дипломатските односи со Канада, билатералните односи, како што рече претседателот Пендаровски, дополнително се зајакнаа со сојузништвото во НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close