0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Пендаровски: Нема друга алтернатива освен доследно почитување на заштитните протоколи, ако има потреба армијата ќе даде логистика

Во  отуство на вакцина и лек за оваа болест  Ковид - 19 нема друга алтернатива освен доследно почитување на заштитните протоколи, физичка дистанца, носење макси и драстично намален број на дружби и семејни собири. Направете го тоа за себе и за своите најблиски, апелираше до граѓаните претседателот на државата Стево Пендаровски по завршувањето на денешната девета седница на Советот за безбедност.

Back to top button
Close
Close