0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Пендаровски не прави ревизија на судската одлука, Мицкоски не бара амнестија, туку правда

Најдовме разбирање, изјави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната средба со претседателот на државата Стево Пендаровски и потенцира дека не бараат амнестија или милост, туку правда за осудените за „27 Април“.

Back to top button
Close
Close