0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски нареди да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со елементарни непогоди, наредбата стапува на сила веднаш

Вечерва на предлог на Генералштабот на Армијата, а по анализа на состојбите наредив да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со елементарни непогоди, сподели претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи.

Back to top button
Close
Close