0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски: Одговорност на сите носители на функции и двапати повеќе поддршка за Антикорупциската комисија

Имам информации, но како претседател немам лично искуство како граѓанин кој оди на шалтер за да регистрира фирма, на пример, дали му се бара мито, но верувам на перцепцијата.  Не треба оправдување, туку реакција. Треба Акциски план со битните столбови за јасна поддршка за да се подигне на повисоко ниво битката со корупцијата, рече претседателот на државата Стево Пендаровски во однос на последниот извештај на Транспаренси интернешенл во кој нашата земја е на 111 место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close