0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Pendarovski: Makron garantoi për metodologjinë deri në mars, gjithçka tjetër është vendim politik

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski nga kolegu i tij francez Emanuel Makron, ka marrë garanci se metodologjia e tij negociuese do të miratohet më së voni deri në mars. Sipas presidentit Pendarovski, kjo është një gjë në të cilën jemi të sigurtë, dhe gjithçka tjetër është vendim politik.

Back to top button
Close
Close