0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë në mënyrë të pashtyeshme t’i fillojnë negociatat me BE-në

Presidenti Stevo Pendarovski sot priti delegacionin nga Parlamenti I Shqipërisë., I kryesuar nga Mimi Kodheli, deputete dhe kryetare e Komisionit për politikë të jashtme. Pendarovski dhe Kodheli u dakorduan se dy shtetet meritojnë të fillojnë negociata me BE-në, që do të reflektohet pozitivisht edhe në rajon.

Back to top button
Close
Close