0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски – Кодели: Северна Македонија и Албанија заслужуваат неодложно да ги започнат преговорите со ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација од Парламентот на Албанија, предводена од Мими Кодели, пратеничка и претседателка на Комисијата за надворешна политика. Пендаровски и Кодели се согласиле дека двете држави заслужуваат да почнат преговори со ЕУ, што позитивно ќе се одрази и на регионот.

Back to top button
Close
Close