0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Изјавите за историја од бугарски политичари не ја подобруваат атмосферата за преговарање, порача Пендаровски

Ставот на македонското државно раководство е да се разговара за враќање на довербата, која беше нарушена во изминатата година, и за страничните прашања кои се второстепени во овој момент, а тоа се инфраструктура, енергетско поврзување, соработка во образование, медиуми итн., рече претседателот Стево Пендаровски во однос на спорот наметнат од Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close