0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски информиран за реформите во судството и активностите за пописот

За тековните процеси на реформите во судството и за активностите и капацитетите на Државниот завод за статистика во пресрет на спроведувањето на пописот беше информиран претседателот Стево Пендаровски на денешната негова средба со министерот за правда Бојан Маричиќ и директорот на ДЗС Апостол Симовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close