0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Пендаровски им го честита првиот училишен ден на првачињата

-Драги првачиња, среќно! Успешен почеток на новата школска година им посакувам и на сите други ученици. И годинава, за жал, ќе учите во невообичаени околности. Ќе ви биде ограничено дружењето, заради почитување на мерките за заштита од КОВИД. Но, верувам дека оваа учебна година ќе ви донесе и убави нешта, како и нови пријателства, напиша Пендаровски.

Back to top button
Close
Close