0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоПолитика

Пендаровски и Зурабишвили положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата Св. Спас

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Северна Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, денеска положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата Св. Спас во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close