0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Пендаровски и Битиќи разговараа за економските приоритети и предизвиците од пандемијата

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими вицепремиерот за економски прашања фатмир Битиќи кој на средбата информирал за економските приоритети на државата за следниот период, а кои треба да обезбедат забрзан и одржлив економски раст, повисок животен стандард и квалитет на живот на граѓаните, во услови на пандемијата предизвикана од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close