0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски – Грвала-Шварц: Унапредувањето на добрососедските односи меѓу Северна Македонија и Косово ќе придонесе за стабилноста на целиот регион

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Доника Грвала-Шварц, заменик-премиер и министерка за надворешни работи и дијаспора на Република Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close