0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски го потпиша Указот, ВМРО-ДПМНЕ со нов предлог – пописот да биде електронски

Спроведувањето на пописот да не се политизира, а добиените податоци да бидат во корист на севкупниот развој со што ќе се овозможи креирање долгорочни стратегии во виталните области. 

Back to top button
Close
Close