0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски го честита Курбан бајрам: Да бидеме отворени и солидарни кон сите на кои им се потребни помош и поддршка

Претседателот Стево Пендаровски денеска по повод муслиманскиот празник Курбан бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, реис-ул-улема Шаќир Фетаху, и до сите граѓани од исламска вероисповед во државата.

Back to top button
Close
Close